Buto paieška Oklende

Darbas šioks toks surastas, tai laikas paieškoti ir geresnio gyvenamo ploto, kas pasirodo irgi ne taip paprasta. Aišku kaip visada norisi kuo geriau, ir kuo pigiau, ir su baldais, ir kad nereiktų metams į priekį sutartį pasirašyti, kas bendrai paėmus nelabai suderinami dalykai, tai tenka žiūrėti kažko per viduriuką. Minties išsinuomoti butą vienam iškart teko atsisakyti tik pasižiūrėjus į kainas, nes be 300NZD/sav. nieko gero nerasi, o ir butų dydžiai tokie, jog neįsivaizduoju kaip juos leido statyti. Kadangi vidutinis kivis gyvena privačiame name, tai Oklende tik gal paskutinį dešimtmetį pradėjo daugiau statyti daugiaaukščius, bet ir tie perkami tik tam, kad išnuomoti, o ne gyvenimui, nes gyventi 20kvm plote nelabai ilgai galima, kur net miegamajam nėra lango, arba yra langas, bet vaizdelis už lango va toks (ten apačioje yra trys butai):
Cemetery apartment / kapinės butas

Niekaip negalėjau suprasti, kaip tokioje didelėje šalyje, pagal gyventojų tankumą, taip bandoma viską sukišti į kuo mažesnį plotą. (Nors šitos kapinės visai įdomios, vienos iš seniausių mieste, reiks kada nors užsukti dar, bet gal negyventi, kaip gyvai palaidotam).

Teko persimesti prie kambario paieškos, tada ir kaina normalesnė gaunasi, kai pasidalini su kambariokais, ir bendras kambarys didesnis, kai butas turi kelis miegamuosius, ir šiaip įdomiau, nei vienam gyventi. Tai gi už poros dienų kraustausi pas japonę ir belgą, bus proga japonų k. prisiminti ir prancūzų pasimokinti 🙂

O čia puslapiai, kuriuose ieškojau ploto:
www.flatfinder.co.nz
www.trademe.co.nz
www.nzflatmates.co.nz
nz.easyroommate.com

Leave a Comment