Į pietus

Prieš daugiau nei metus tik atvažiavus į NZ, hostelyje tam pačiam kambaryje apsistojęs vokietis, sužinojęs jog ilgai gyvenau Kanadoje, pareiškė, jog yra girdėjęs, kad Kanada gražesnė už NZ. Per praėjusius metus nepasitaikė progos nuvažiuoti į NZ pietinę salą, kurioje yra gražiausios Naujosios Zelandijos vietos, bet šiandien pagaliau išskrendu į pietus patikrinti to grožio.

Kelionė prasidėjo ne kaip. Belaukiant autobuso į aerouostą, pamačiau jog jis nusuko į šoną, praleisdamas sustojimą, kur aš stovėjau, ir galiausiai teko su taksu trenktis, kad nepavėluoti į lėktuvą. Reikia tikėtis per ateinantį mėnesį, tokių nesklandumų labai dažnai nepasitaikys, o šį nurašiau, kaip bausmę man, jog naudoju pasibaigusio galiojimo hostelių tinklo (Hosteling International) kortelę, kad gauti nuolaidas autobuso bilietams 🙂

Skrendu į Kraičerčą (Christchurch) su visai neseniai NZ pradėjusiomis skraidyti Virgin Blue avialinijomis, padėjusiomis šiek tiek numušti kainas vidiniuose skrydžiuose. Didžioji kuprinė svėrė 4kg daugiau, nei leistina norma, bet niekam tai neužkliuvo. Tiksliau man pačiam pasidarė įdomu, ko aš čia taip prikaupiau per metus, nes dar pusę daiktų buvau palikęs hostelyje ir kažką ryškiai teks išmesti, prieš paliekant NZ. Bet apie tai teks sukti galvą po mėnesio.

Nors saulė švietė ir nebuvo nei vieno debesėlio, bet išlipus iš lėktuvo, pasijuto jog rytai čia daug vėsesni nei Oklende. Svarbiausia jog ir toliau nelytų kaip buvo iki šiol šią vasarą, ir sausros rezultatus galima aiškiai matyti pro lėktuvo langą.

Pietinė sala, Naujoji Zelandija
Pietinė sala, Naujoji Zelandija

Gyvenant Oklende visad nuomodavausi mašiną iš A2B Rentals, tai ir Pietinėje Saloje pas juos radau pigiausią variantą, nuomojantis Kraičerče su gražinimu Oklende po mėnesio. Kadangi dauguma žmonių važiuoja iš šiaurės į pietus, tai auto nuomos firmos duoda nuolaidas važiuojantiems priešinga kryptimi ir parvarantiems mašinas “namo”. Paieškojus, galima rasti variantų, kai nereikia apskritai už nuomą mokėti, tik tada laikas bus ribotas, kada grąžinti mašiną. Pvz. Iš Velingtono į Oklendą mašiną reiktų parvaryti per dvi dienas, iš Kraičerčio į Oklendą – per 5-6 dienas. Nelabai tinkami variantai kai nori dar ir po apylinkes apsidairyti.
Nuomojausi universalą (station wagon), kad galėčiau ją naudotį ne tik kaip transporto priemonę, bet ir kaip nakvynės vietą, nes tikslaus maršruto neturėjau, tai taip patogiau važinėtis su galimybe miegoti bet kur tik užsimanai. Netoli esančiame prekybos centre nusipirkau būsimų miegamojo ir virtuvės reikmenis. Tai gi ateinantį mėnesį, taip atrodys mano namai:

Naujoji Zelandija. Virtuvė ir miegamasis ant ratų
Naujoji Zelandija. Virtuvė ir miegamasis ant ratų

Nors šiąnakt jais dar neteks pasinaudoti, nes vienintelė kelionės pradžia buvo iš anksto suplanuota ir būtinai rytoj ryte turėjau būti Lake Tekapo miestely, tai ten ir apsistojau hostelyje. Miestelis, kaip iš pavadinimo matosi, randasi šalia Tekapo ežero, kurio žydra spalva nedvelkė šiluma, bet važiuojant vidurdienį, saulė taip įkaitino mašiną, jog privažiavęs prie ežero neatsilaikiau neįlindęs į jį bent trumpam.

Tekapo ežeras, Naujoji Zelandija
Tekapo ežeras, Naujoji Zelandija

Dabar pats vidurvasaris, ant žemesnių kalnų viršūnių sniegas seniai nutirpęs ir vaizdai visiškai ne tokie kokie matomi atvirutėse, kur pavaizduoti žaliuojantys slėniai, o horizonte – kalnai su snieguotomis viršūnėmis. Tokius vaizdus tikriausiai galima pamatyti tik ankstyvą pavasarį. Ir nors tik pradėjau savo kelionę, bet mintyse jau mąsčiau, jog reiks žiemą dar sugrįžti, jei tik pasitaikys proga. Bet gal bus kada nors, o dabar reikia ilsėtis, net ryt tikrai laukia sunki diena.

3 thoughts on “Į pietus”

Leave a Comment