Apie svajonių šalį

Karts nuo karto vis kas nors sužinojęs, jog šiuo metu apsistojęs Naujojoje Zelandijoje, pradeda aikčioti, jog tai jo(s) svajonių šalis. Bet paklausus, kodėl ji yra svajonių šalis, tai be to, kad ji graži, pagal matytas atvirutes ar vaizdus filmuose (aka “Žiedų valdovai”), daugiau nelabai ką ir žino. Deja, tas aplinkinis grožis nereiškia, jog ir gyvenimas čia gražus. Paskutiniu metu tiek per TV, tiek laikraščiuose nemažai rašomą ne apie migraciją į NZ, bet apie atvirkštinį procesą. Ypač apie kivių migraciją į Australiją. Kadangi esu čia tik laikinai, tai dėl daugelio dalykų net nesusimąstydavau ir negalvodavau, bet kam įdomus tie klausimai, tai galit paskaityti, ką patys kiviai mano apie savo giminę ir kodėl palieka ją.

Skaitytojų komentarai NZ Herald laikraštyje: “What can be done to stop skilled workers heading overseas?“. Kas nelabai supranta angliškai, tai paimkite delfyje bet kurio straipsnio komentarus apie emigraciją, pakeiskit LT į NZ, ir gausite beveik tą patį rezultatą. Pats skaitydamas stebėjausi, jog rašoma apie tą šalį, kurioje dabar gyvenu.

O čia porą paskutinių Cambel Live laidų per TV3: New Zealand migrants are largest group moving to Australia ir Campbell Live questions panel of Kiwi ex pats in Aussie.

3 thoughts on “Apie svajonių šalį”

  1. Jo, geras, aš irgi ganėtinai stebiuosi tuo sambruzdžiu apie migraciją iš NZ. Beje, ar Lietuva vis dar 3rd world country?
    “..for me the continued influx of non-skilled immigrants from 3rd world countries into NZ to balance the books & make those of a liberal disposition feel good is one reason.”

  2. Lietuvos manau jie čia apskritai (kol kas) neskaičiuoja. Bet dėl to sambrūzdžio tai jau nebesistebiu po paskutinės “Sunday” laidos. Žiūrėti “State of taxes“, jei kam įdomu. Nežinau kiek galima tikėti ten paminėtais skaičiais, bet pagal ją 500k kivių jau gyvena OZ, apie 40k kas metus emigruoja. Didoki skaičiai kaip NZ. Bet kai ten žmonės uždirba 2x, mokesčiai mažesni, o po paskutinių rinkimų jie tik dar mažės, tai kodėl nevažiuoti. Vis arčiau, nei UK, į kurią ankščiau važinėdavo užsidirbti, kad grįžę galėtų namą NZ nusipirkti. O dabar galima gyventi OZ ir tik į svečius užsukti į NZ.

  3. 90-ais teko sutikti daug kiwiu anglijoje, po penkiu metu darbo anglijoje, maitinantis beans’ais ir labai taupant, daugelis ju galedavo susitaupyti namui zelandijoje ir daug maz buti “set for life”

Leave a Comment