Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /homepages/22/d91868948/htdocs/vilmis/root/blogas/wp-content/plugins/only-tweet-like-share-and-google-1/tweet-like-plusone.php on line 258

“This is New Zealand”

Filmas "This Is New Zealand"Šiuo metu vyksta Oklendo filmų festivalis ir aš jau antrą savaitę visus vakarus leidžiu kino teatre. Visko pamatyti aišku neįmanoma, tai išsirinkau tuos filmus, kurių šiaip nelabai kur pamatysi kitur nei per tokius festivalius, ypač tai liečia dokumentinius filmus. Šiandien kaip tik žiūrėjau tris trumpus filmus (“This Is New Zealand”, “C’mon to New Zealand”, “This Is Expo”), labiausiai susijusius su Naująja Zelandija. Filmai 30 metų senumo ir gal būt keista, jog įdomios tokios senienos.
Prieš porą mėnesių bešnekant su firmos, kurioje dabar dirbu, savininku, užėjo kalba apie Naujosios Zelandijos ekonomiką ir tada sužinojau jog iki 1970-ųjų metų Naujoji Zelandija buvo tiesiog didelė Didžiosios Britanijos ferma ar gamykla. Na gal truputi per grubus apibrėžimas, bet iki tų metų viskas, kas būdavo pagaminta NZ, keliaudavo į Britaniją, nereikėdavo visiškai rūpintis savo produktų realizavimu,o turizmo tuo metų išvis beveik nebuvo. Bet Britanijai įstojus į Europos ekonominę bendriją, NZ turėjo pradėti pati ieškotis prekybos partnerių, naujų rinkų savo produktams, o 1970-ais metais vykusi Expo paroda Osakoje buvo gera proga pasirodyti pasauliui. Tam ir buvo sukurtas trumpas filmas – “This Is New Zealand”, kuris manau karts nuo karto bus vis ištraukiamas iš archyvų, kad pamatyti, kiek visko pasikeitė per tuos metus.

Leave a Comment